BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko se trápí, v tabulce je zatím remízovým králem

27.10.2014 11:11 | Původní vydání | Bohumil Hlaváček

Blansko – Tři zápasy. Dva body. Nepříliš lichotivá bilance, zvážíme-li, že dvakrát hrálo Blansko doma. Přivézt něco z Velkého Meziříčí, to se neplánovalo, na Kolbence však měl přijít větší úspěch než plichty. Vzhledem k průběhu obou zápasů, ale, jak se říká, pánbůh zaplať za ně.

Blansko-Žďár 0:0

FC Velké Meziříčí – FK Blansko 3:1 (1:0). Branky: 50. a 67. Simr, 37. Demeter - 72. Ullmann. Blansko: Juran - Buchta, Šplíchal, Šíp, Čoupek – Zouhar M. (75. Jarůšek), Nečas,  Zouhar T., Levai - Ullmann, Jukl.

V prvním poločase se dlouho favorizovaní domácí nemohli prosadit. Povedlo se jim to až osm minut před výměnou stran, kdy se trefil ze standardky Demeter – 1:0. Poměrně krátce po půli se skóre měnilo opět v jejich prospěch. Simr se uvolnil v šestnátce a zvýšil – 2:0. Stejný hráč rozhodl v 67. minutě – 3:0. Agilní Buchta ještě připravil o pět minut později šanci Ullmannovi, který se nezmýlil – 3:1. Domácí si pak ale vedení a z něho plynoucí zisk tří bodů pohlídali. Trochu pachuti ale v hostech zůstalo. „Za stavu 3:1, když jsme byli v tlaku, nám byla upřena jednoznačná penalta. Tyto situace určitě ovlivnily výsledek zápasu,“ uvedl doslova na klubovém webu trenér Blanska Ludevít Grmela.

Další výsledky: Otrokovice – Rosice 0:3 (0:2). Napajedla - Pelhřimov 6:0 (4:0). Bystřice – Mutěnice 0:2 (0:1), Havlíčkův Brod – Uherský Brod 2:1 (1:1), Vrchovina – Žďár 1:0 (0:0).  Polná – Stará Říše 0:1 (0:0). Tasovice – Hodonín 3:0 (1:0).

Hrálo se minulý víkend

FK Blansko – Slovan Rosice 1:1 (0:1). Branky: 70. Jukl - 21. Michna. Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Šíp, Čoupek (69. Buchta) – Zouhar M., Zouhar T., Nečas, Levai - Ullmann (46. Trtílek), Jukl. Diváků: 270.

Hosté vedli. Ve 21. minutě se prosadil Michna – 0:1. Domácí branka zaskočila a z jejich strany byl k vidění matný výkon. Po poločasovém mytí hlav se jejich hra zlepšila. Vyrovnání přišlo v 70. minutě. Pomohli jim ale k tomu notně Rosičtí. K údivu všech se dostal po malé domů k míči zapomenutý Jukl a tváří v tvář brankáři se nezmýlil - 1:1. Gól Blansko povzbudil ke zlepšené hře. Překonat ještě jednou rosického strážce svatyně se jim ale již nepovedlo.

Další výsledky: Hodonín – Bystřice 3:0 (2:0). Uherský Brod – Velké Meziříčí 0:0. Tasovice – Otrokovice 2:4 (0:3). Mutěnice – Napajedla 0:0. Pelhřimov – Polná 2:2 (1:2). Stará Říše – Vrchovina 0:1 (0:1). Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod 1:0 (0:0).

Dohrávka

FK Blansko – ŽĎAS Žďár nad Sázavou 0:0. Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Müller (32. Šíp), Čoupek - Buchta (62. Nečas), M. Zouhar (73. Novák), Jukl, Levai - Ullmann, Jelínek. Diváků: 220.

V dohrávce toužilo Blansko po bodech. Byl jim ale souzen jen jeden. Remíza odpovídala průběhu hry. Ani jeden z týmů si vyhrát nezasloužil, natěšení diváci se po dlouhé pauze, kdy se v Blansku nehrálo, se branky nedočkali.